Jak fungují relační databáze (MySQL, MariaDB)

6. 10. 1716:00 - 7. 10. 1718:00 Londýnské náměstí 856/2

Akce již proběhla

Program akce

profilové foto
Tomáš Komenda

Tomáš se zabývá architekturou a performance tuningem relačních databází již více jak deset let. Posledních pět let se také věnuje NoSQL databázím jako je HBase, Solr, MongoDB, ETL procesům a komponentám hadoop ekosystému. Tomáš je již pravidelným speakrem na mezinárodních konferencích věnovaným databázové problematice. Kromě práce v Seznam.cz přednáší na českých univerzitách, organizuje pravidelné meetupy databázové komunity a vede tutoriály a konzultace.

profilové foto
Michal Kuchta

Michal se v Seznamu od roku 2012 zabývá zejména databázemi a to jak relačními tak NoSQL. Vyvíjí distribuovaná databázová řešení pro reklamní systém Sklik a nebojí se ani zpracování velkých dat. Své zkušenosti rád sdílí s dalšími ať už na českých univerzitách nebo meetupech, tak i na konferencích v zahraničí. Ve volném čase si ale rád od počítačů odpočine a najdete ho tak nejčastěji někde v lese.

profilové foto
Radim Špigel

Radim je v Seznamu od roku 2015. V současnosti se věnuje převážně vývoji backendu pro Sklik API. Při své práci se zabývá nejen relačními, ale i NoSQL databázemi (MySQL, HBase). Vyvíjí řešení v několika jazycích jako jsou Python, Java, C++. Své zkušenosti rád sdílí s ostatními vývojáři. Ve volném čase se věnuje cestování a hudbě.

profilové foto
Michal Navrátil

Michal pracuje jako systémový administrátor a DBA v Seznam.cz. Jeho specializací jsou MySQL databáze a jejich replikační mechanismy. Kromě databází se Michal intenzivně věnuje tvorbě cloudové infrastruktury.