logo

Seznam pro vývojáře

Identita

Seznam pro vývojářeIdentitaAdresa (aid)

Adresa (aid)

Parametr není aktuálně využíván, ale je možné jej zasílat. Začátek využívání očekáváme v průběhu Q2 2024. Dřívější implementací můžete získat náskok před konkurencí.

Objekt obsahující jednotlivé položky poštovní adresy uživatele vašeho webu (typicky zákazníka). Seznam.cz jednotlivé položky adresy standardizuje a hashuje na své straně. Doporučujeme primárně používat trvalou adresu (např. v e-shopech). Tzn. neprovádíte optimalizaci a hashování tak jako u jiných identifikátorů, ale necháte to na Seznamu.

Inzerent (nebo partner) má data plně pod svou kontrolou a je zodpovědný za data poskytnutá Seznamu. Inzerent (nebo partner) smí poslat uživatelská data pouze v případě, že k tomu má výslovný souhlas uživatele v souladu s platnou legislativou.

Struktura

Je nutné dodržet danou strukturu, obsah a pořadí jednotlivých parametrů(a1-a5), ale pokud některý údaj chybí, nevyplňujte daný parametr a nechejte jej prázdný.

Jednotlivé identifikátory státu, města a ulice není nutné nijak normalizovat. Pošlete je ve formě, kterou máte uloženou u vás, ve scriptu pak probíhá normalizace těchto informací.

{
  "aid": {
    "a1":"stát", // vyplňte stát
    "a2":"město", // vyplňte město
    "a3":"ulice", // vyplňte ulici
    "a4":"číslo popisné", // vyplňte číslo popisné
    "a5":"PSČ", // vyplňte poštovní směrovací číslo
  }
}

WorkFlow

Po úspěšném ověření a přihlášení uživatele na vašem webu, můžete mít k dispozici např. trvalou adresu uživatele, zpracujte ji podle výše uvedeného postupu.

Na frontendu (HTML) je potřeba vytvořit značku script a do ní vepsat následující javascriptový kód, kterým předáte adresu dále ke zpracování skriptům od Seznam.cz.

<script>
if (window.sznIVA && window.sznIVA.IS) {
  window.sznIVA.IS.updateIdentities({aid: {objekt obsahující adresu}})
} else {
  window.addEventListener('szn:identities:ready', function() {
    window.sznIVA.IS.updateIdentities({aid:{objekt obsahující adresu}})
  })
}
</script>

Diagram

Diagram znázorňuje postup získání adresy na Vašem backendu a její předání JS skriptům od Seznam.cz.

WEB.CZ Backend (PHP, Python, ASP, ...) Váš přihlašovací proces, získáte adresu uživatele U Splavu 123, 150 00 Praha, Česká Republika Tento řetězec předejte do dvého frontendu jako JSON objekt Frontend (HTML, React, Angular, ...) Zde máte načten jeden ze skriptů: ssp.js, rc.js a zde voláte fci z našeho API: if (window?.sznIVA?.IS) { window.sznIVA.IS.updateIdentities({aid: { a1: 'Česká Republika', a2: 'U Lípy', a3: '1', a4: 'Drahelčice', a5: '252 19' }}) } else { window.addEventListener('szn:identities:ready', function() { window.sznIVA.IS.updateIdentities({aid: { a1: 'Česká Republika', a2: 'U Lípy', a3: '1', a4: 'Drahelčice', a5: '252 19' }}) }) } Následně odchází request do Seznamu, at už rtg/conv, ssp, ... a ten je již automaticky obsahuje předanou adresu SEZNAM.CZ endpoint Seznam OAuth