logo

Seznam pro vývojáře

Identita

Seznam pro vývojářeIdentitaTelefonní číslo (tid)

Telefonní číslo (tid)

Parametr není aktuálně využíván, ale je možné jej zasílat. Začátek využívání očekáváme v průběhu Q2 2024. Dřívější implementací můžete získat náskok před konkurencí.

Řetězec obsahující telefonní číslo přihlášeného uživatele ve formátu +420724123456. Seznam sám telefonní číslo standardizuje a hashuje.

Inzerent (nebo partner) má data plně pod svou kontrolou a je zodpovědný za data poskytnutá Seznamu. Inzerent (nebo partner) smí poslat uživatelská data pouze v případě, že k tomu má výslovný souhlas uživatele v souladu s platnou legislativou.

WorkFlow

Po úspěšném ověření přihlášeného uživatele na vašem webu můžete mít k dispozici telefonní číslo uživatele.

Na frontendu (HTML) je potřeba vytvořit značku <script> a do ní vepsat následující javascriptový kód, kterým předáte telefonní číslo dále ke zpracování skriptům Seznamu.

<script>
if (window.sznIVA && window.sznIVA.IS) {
	window.sznIVA.IS.updateIdentities({tid: 'hodnota telefonu'})
} else {
	window.addEventListener('szn:identities:ready', function() {
		window.sznIVA.IS.updateIdentities({tid: 'hodnota telefonu'})
	})
}
</script>

Diagram

Diagram znázorňuje postup získání telefonu emailu na Vašem backendu a jeho předání JS skriptům od Seznam.cz.

WEB.CZ Backend (PHP, Python, ASP, ...) Váš přihlašovací proces, získáte telefon uživatele +420 723 123 123 123 Tento řetězec předejte do svého frontendu Frontend (HTML, React, Angular, ...) Zde máte načten jeden ze skriptů: ssp.js, rc.js a zde voláte fci z našeho API: if (window?.sznIVA?.IS) { window.sznIVA.IS.updateIdentities({tid: 'hodnota telefonu'}) } else { window.addEventListener('szn:identities:ready', function() { window.sznIVA.IS.updateIdentities({tid: 'hodnota telefonu'}) }) } Následně odchází request do Seznamu, at už rtg/conv, ssp, ... a ten je již automaticky obsahuje předaný zahashovaný telefon SEZNAM.CZ endpoint